Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Zistiť viac

Rozumiem

Najnovšie správy

Stretnutie prezidenta FS a predsedu Rady s predstavenstvom ZSSK

Kolegyne, kolegovia,

Dnes sa konalo stretnutie prezidenta FS a predsedu Rady s predstavenstvom ZSSK za účasti riaditeľov ORĽZ a UP. Predmetom rokovania boli nevyplatené nadčasy v ZSSK.

Čítať ďalej...

Možné riziká nadmerných nadčasov

Neničte si zdravie:

Dlhodobé nadčasovanie ale má aj niektoré zdravotné riziká, ktoré následne môžu vplývať na pracovnú efektivitu zamestnancov.

Ide napríklad o:

zvýšené riziko kardiovaskulárnych ochorení
vyššie riziko ochorení pohybového aparátu
riziko problémov s trávením a gastroenterologických ochorení
viac stresu a nervozity
poruchy spánku
poruchy biorytmu
znížená imunita
nižšia pracovná výkonnosť a vyššia chybovosť

 

Zdroj: © iSITA s.r.o. . Použité so súhlasom vlastníka.

Veľká noc

 

Prajeme Vám peknú Veľkú noc a v žiadnom prípade si nenechajte pokaziť sviatočnú pohodu prácou nadčas!!!

Prezídium FS

Nevyplatené nadčasy

Kolegyne, kolegovia

zamestnanci mobilného personálu ZSSK

Napriek všetkým snahám sa nám nepodarilo dosiahnuť zaplatenie nadčasov tak, ako to zákon predpokladá. Zamestnávateľ nám prisľúbil dodržanie pravidiel, to znamená, že ten, kto nemá dohodu o vysporiadaní formou náhradného voľna, mal mať nadčasy zaplatené. Podľa informácií, ktoré máme, sa tak nestalo.

Všetci chodíte do práce kvôli mzde. Zamestnávateľ však toto už v plnom rozsahu – teda vrátane nadčasov – negarantuje. O tom  nás presvedčil nevyplatením všetkých nadčasov za mesiace február a marec. Ak si teda za Vašu prácu želáte zaplatiť, vyzývame Vás, aby ste počnúc dnešným dňom

ODMIETLI PRÁCU NADČAS

Ďalšie informácie hľadajte na nástenkách a u členov výborov ZO

Prezídium FS

INFORMÁCIA PREZÍDIA FS 7.4.2017

V dňoch 5. a 6. 4. 2017 sa uskutočnilo spoločné pracovné stretnutie kolektívnych vyjednávačov.  Spoločné stretnutie zahájil a prítomných privítal prezident FS pán Dušan Kaša. Po príhovore odovzdal slovo predsedovi OZŽ pánovi Františkovi Zaparaníkovi. Ten vyzval zástupcov OC aby sa vzájomne predstavili.
Spomenul sa očakávaný pokles zamestnancov vo všetkých firmách pôsobiacich v železničnom sektore a malá odborová organizovanosť zamestnancov. Ďalej sa ocenil konštruktívny prístup jednotlivých odborových organizácií. Už vzájomne nesúperia ale hľadajú spoločné riešenia pri vedení sociálneho dialógu so zamestnávateľmi.
Po prvej časti pracovného stretnutia sa kolektívny vyjednávači rozdelili do troch skupín, podľa príslušnosti k jednotlivým zamestnávateľom a pokračovali v rokovaní.
Na záver pracovného stretnutia vydali spoločné vyhlásenie.
Čítať ďalej...

Partneri

Alianz Slovenská poisťovňa

Kontakt

Federácia strojvodcov
kancelária prezidenta

Klemensova 8
Bratislava
81361

email:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
tel/fax:  02 2029 5660
gsm:    0910 964 856
admin: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.