Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Zistiť viac

Rozumiem
PDF
Vytlačiť

INFORMÁCIA PREZÍDIA FS – pracovné stretnutie ZSSK CARGO 28.7.2017

Napísal: Peter Dubovský . V kategórii: Dôležité oznamy

Dňa 28.7. 2017 sa konala pracovná porada ZSSK CARGO s nasledovným programom:

1.Prerokovanie  hodnoty bodov prémií a priemerných čiastok OHZ na III.štvrťrok  2017

2.Prerokovanie vývoja zamestnanosti a miezd za I. polrok 2017

3.Rôzne

Rokovanie viedol riaditeľ  ORĽZ  Mgr. Imrich Sloboda.

1.  zamestnávateľ oboznámil prítomných zástupcov zamestnancov o výške hodnoty bodov prémií ako motivačnej zložke mzdy pre jednotlivé kategórie zamestnancov. FS  upozornila zamestnávateľa na skutočnosť, že priemerná prémia rušňovodiča   za prvý polrok 2017  dosiahla výšku 30,1 €, čo je  v porovnaní s ostatnými profesiami zaradenými v  C kategórii najnižšia prémia.  Uvedený stav by nemal nastať, lebo počet bodov ako aj hodnota bodu je pre všetky profesie rovnaká. Zamestnávateľ deklaroval, že štruktúra mzdy a odmeňovanie pozostáva z viacerých položiek a rušňovodič dosiahol za 1 polrok 2017 mzdu 1132 €.

2. FS dôrazne upozornila zamestnávateľa  na najnižší nárast mzdy v profesii rušňovodič a  strojmajster  za prvý polrok 2017. Zamestnávateľ deklaroval, že máme v súčasnosti 62 zamestnancov rušňovodičov vo výcviku a ďalších 15 má nastúpiť do kurzu a tým, že nám odišlo v minulom roku 107 starých rušňovodičov to ovplyvnilo túto štruktúru mzdy a prémií.

FS požaduje zvolať pracovné stretnutie za účasti ekonomického riaditeľa, riaditeľa úseku prevádzky a riaditeľa ORLZ na ktorom sa podrobne z analyzuje mzdový uvedených prevádzkových profesií.

V súvislosti s uvedeným sme upozornili na  skutočnosť , že tretí dopravca zháňa 80 rušňovodičov a ponúka im mzdu vo výške 1350 €. Vývoj priemerných prémií a priemernej mzdy rušňovodiča v ZSSK CARGO je výraznou motiváciou k ukončeniu pracovného pomeru.  Zamestnávateľ vie, že je dopyt po potrebe práce rušňovodičov.  Urobí všetko pre to aby týchto zamestnancov sme nestratili. Pre vybrané profesie chceme nastaviť mzdový systém tak, aby boli porovnateľne ohodnotení oproti iným zamestnávateľom v železničnej doprave.

3. FS opätovne navrhla, aby sa zamestnávateľ zaoberal jej požiadavkou a návrhom na zaradenie profesií strojmajster a dispečer do okruhu zamestnancov s nárokom na rekondičné pobyty vzhľadom na náročnosť tejto profesie. Zároveň požiadala zamestnávateľa o zvýšenie príplatku za zaškoľovanie nových zamestnancov zo súčasných 10 % na 20 %. Zamestnávateľ- je to súčasť Smernice pre odmeňovanie a v rámci PKZ sa s tým budeme zaoberať.

 

V Bratislave dňa 28.7.2017                             Prezídium FS  

e-max.it: your social media marketing partner

Partneri

Alianz Slovenská poisťovňa

Kontakt

Federácia strojvodcov
kancelária prezidenta

Klemensova 8
Bratislava
81361

email:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
tel/fax:  02 2029 5660
gsm:    0910 964 856
admin: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.